پایگاه جامع مداحی حاج میثم مطیعی پایگاه جامع مداحی حاج میثم مطیعی، Meysam motiee ، گمنام ، Gomanm ، میثاق ، Misaq

متعاقبا اعلام خواهد شد.

مراسم بعدی از طریق این پایگاه

و صفحات اجتماعیِ رسمی، اعلام خواهد شد.

MeysamMotiee@

سومین کتاب دکتر میثم مطیعی در نمایشگاه کتاب تهران

دکتر میثم مطیعی با اثری جدید در باب سیره اهل بیت در مواجهه با اهانت کنندگان در نمایشگاه کتاب امسال شرکت کرده است.

نمایشگاه کتاب تهران هر ساله شاهد انتشار کتابها و آثار پژوهشی جدید مؤلفان و محققان کشور در زمینه‌های مختلف علمی و دینی است.

درنمایشگاه کتاب امسال، دکتر میثم مطیعی عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با کتابی پژوهشی که به سیره‌ی معصومان علیهم السلام در مواجهه با اهانت‌کنندگان می‌پردازد، شرکت کرده است.این کتاب با عنوان (آموزه‌های معصومان در مواجهه با اهانت) در قطع وزیری و در ۵۸۰‌ صفحه به چاپ رسیده و روانه بازار نشر شده است.

در طول تاریخ همواره دشمنان دین از ابزار اهانت به مقدسات و اهانت به انبیاء و اولیاء الهی و امامان معصوم به عنوان یک شیوه‌ی تبلیغاتی برای ضربه‌ی به دین استفاده می‌کرده‌اند. در برابر این شیوه‌ی دشمنان، اولیاء الهی و معصومان راهکارهایی را برای مواجهه با انواع اهانت کنندگان به کار گرفته‌اند.

در دوران معاصر نیز، به‌واسطه تغییراتی که در عرصه رسانه‌های گروهی صورت گرفته است و به‌واسطه توان تبلیغی جریان‌های مخالف دین، مسئله اهانت به معصومان، با شدت بیشتر و در گونه‌های متنوع، اعم از مکتوب، فیلم، کاریکاتور و … مطرح‌شده است؛
در اغتشاشات ماه‌های اخیر در ایران نیز بارها شاهد اهانت به مقدسات، قرآن کریم و ائمه هدی بودیم.
همین امر باعث شده که بسیاری از دین‌مداران در مواجهه با اهانت به انبیاء و اولیای الهی به دنبال راهکار و الگویی برای عمل خویش باشند. پژوهش حاضر تلاش خواهد کرد که این خلأ، راهکار و الگو را پوشش دهد.

در برابر این اهانت‌ها همواره مومنان، متدینان و دلسوزان دین با این سوال مواجه هستند که بهترین راه برای مواجهه با اهانت‌کنندگان کدام است؟

میثم مطیعی در این اثر پژوهشی، در فصول مختلف به پژوهش‌هایی گسترده دست زده است. در بخشی به آموزه‌های قرآنی و گزارشات قرآن کریم در باب اهانت به انبیاء سابق توسط کافران، و پاسخی که انبیاء به آن اهانت‌ها داده‌اند پرداخته، و بر این اساس آموزه‌های قرآن در مواجهه‌ با اهانت کنندگان را استخراج کرده است.

در بخشی دیگر از این کتاب سیره اهل‌بیت و احادیث معصومان در باب مواجهه با اهانت کنندگان مورد بررسی تفصیلی قرار گرفته، و در نهایت نویسنده تلاش کرده است تا به یک مدل جامع در دسته بندی انواع اهانت کنندگان و شناسایی بهترین راه مواجهه با هر گروه از آنها دست یابد.

بررسی‌های لغوی، فرهنگی و تاریخی و ... از جمله بخش‌های دیگر این اثر تحقیقی است که حاصل تلاش چند ساله‌ی محقق در شکل‌دهی، تکمیل و بازنویسی آن است.

بر این اساس دانش‌پژوهانی که خواستار آشنایی با آموز‌های دینی در نحوه‌ی برخورد و مواجهه‌ی با اهانت‌کنندگان به معصومان هستند، می‌توانند در این کتاب پاسخ بسیاری از سؤال‌های خود را بیابند و با آموزه‌های قرآن و عترت در مواجهه با اهانت‌کنندگان آشنا شوند.

با توجه به اینکه دو کتاب دیگر دکتر میثم مطیعی با نام‌های 《پژوهشی پیرامون علم رجال》 و 《پایه های علم رجال》 پیش از این توسط انتشارات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام منتشر شده است، علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب‌ها را به همراه کتاب اهانت که به تازگی منتشر شده، در سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از غرفه دانشگاه امام صادق علیه‌السلام تهیه کنند.

غرفه انتشارات دانشگاه امام صادق در مصلی تهران، شبستان اصلی (ناشران عمومی)، راهروی ۸، غرفه ۲ واقع شده است.
مخاطبین محترم، برای تهیه کتاب می‌توانند به صورت مجازی از طریق سایت انتشارات دانشگاه به آدرس  https://press.isu.ac.ir  اقدام فرمایند.

رونمایی و جشن امضای این کتاب جمعه ۲۹ اردیبهشت ساعت ۱۷ تا ۱۹ با حضور میثم مطيعی در نمایشگاه کتاب برگزار خواهد شد.

نشانی صفحات رسمی حاج میثم مطیعی در اینستاگرام، تلگرام، بله، سروش، ایتا، روبیکا و آپارات: MeysamMotiee@