پایگاه جامع مداحی حاج میثم مطیعی پایگاه جامع مداحی حاج میثم مطیعی، Meysam motiee ، گمنام ، Gomanm ، میثاق ، Misaq

هیئت میثاق با شهدا

..........|(هیأت میثاق با شهدا)|.............

« مراسم عزاداری فاطميه اول »

قرائت قرآن و لطائف قرآنی

سخنران: حجت الاسلام عابدينی
بانوای: حاج ميثم مطيعی و حاج مهدی رسولی

زمان: جمعه ٩٧/١٠/٢٨ تا يكشنبه ٩٧/١٠/٣٠

(به مدت سه شب) - از ساعت ١٩:٣٠ 

مکان: تهران، اتوبان چمران، پل مدیریت

مسجد دانشگاه امام صادق (علیه السلام)

مهربانی امیرالمومنین (ع) با قاتلش

منبع: بحار الأنوار ج 42 ص 289

عن ابن يحيى: اغمِيَ عَلَيهِ ساعَةً طَويلَةً و أفاقَ وكَذلِكَ كانَ رَسولُ اللّهِ صلى الله عليه و آله يُغمى عَلَيهِ ساعَةً طَويلَةً ويُفيقُ اخرى؛ لِأَنَّهُ صلى الله عليه و آله كانَ مَسموما فَلَمّا أفاقَ ناولَهُ الحَسَنُ عليه السلام قَعباًمِن لَبَنٍ، فَشَرِبَ مِنهُ قَليلًا ثُمَّ نَحّاهُ عَن فيهِ وقالَ: احمِلوهُ إلى أسيرِكُم، ثُمَّ قالَ لِلحَسَنِ عليه السلام: بِحَقّي عَلَيكَ يا بُنَيَّ إلّا ما طَيَّبتُم مَطعَمَهُ ومَشرَبَهُ، وَارفُقوا بِهِ إلى حينِ مَوتي، وتُطعِمُهُ مِمّا تَأكُلُ وتَسقيهِ مِمّا تَشرَبُ حَتّى تَكونَ أكرَمَ مِنهُ، فَعِندَ ذلِكَ حَمَلوا إلَيهِ اللَّبَنَ و أخبَروهُ بِما قالَ أميرُ المُؤمِنينَ عليه السلام في حَقِّه‏.

از لوط بن يحيى: علىعليه السلام‏ ساعتى طولانى بى‏هوش بود و به‏هوش آمد (پيامبر خدا نيز چنين بود، يعنى ساعتى طولانى بى‏هوش مى‏شد و دوباره به‏هوش مى‏آمد؛ چرا كه آن حضرت هم مسموم شده بود). چون به هوش آمد، امام حسن عليه السلام ظرف شيرى به وى داد. اندكى از آن نوشيد. سپس آن را از دهانش دور ساخت و فرمود: نزد اسيرتان ببريد.
سپس به حسن عليه السلام فرمود: فرزندم! به حقّى كه بر تو دارم، قَسمت مى‏دهم كه آب و غذايش را خوب قرار دهيد و تا لحظه مرگ من با او مدارا كنيد. از آنچه خود مى‏خورى و مى‏نوشى به او هم بخوران و بنوشان تا برتر از او باشى. در آن هنگام شير نزد ابن ملجم بردند و آنچه را امير مؤمنان درباره او گفته بود، به او خبر دادند.
ردیف عنوان فایل حجم پخش آنلاین دانلود لینک
۱
مهربانی امیرالمؤمنین (ع) با قاتلش (مقتل)
3.98 MB
دانلود لینک
۲
مهربانی امیرالمؤمنین (ع) با قاتلش (مقتل)
3.98 MB
دانلود لینک
۳
مهربانی امیرالمؤمنین (ع) با قاتلش (مقتل)
3.98 MB
دانلود لینک
برای اطلاع به روز از برنامه ها و صوت های جدید، به صفحات رسمی حاج میثم مطیعی در اینستاگرام و پیام رسان های ایرانی: بله، سروش، ایتا، آی گپ، گپ و آپارات به نشانی MeysamMotiee@ مراجعه کنید.