پایگاه جامع مداحی حاج میثم مطیعی پایگاه جامع مداحی حاج میثم مطیعی، Meysam motiee ، گمنام ، Gomanm ، میثاق ، Misaq

سایر

حسینیه مرحوم حاج داود العاشورا
 اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابو المهندس
سخنران: حجت الاسلام شیخ عبدالله الکعبی
مداح: حاج میثم مطیعی و دیگر مداحان اهل بیت 
زمان: جمعه ۲۵بهمن ۹۸ - ساعت ۱۹‌
مکان: بصره، حسینیه داود العاشورا

روایت حاج میثم مطیعی از فاجعه منا در گفتگو با مشرق نیوز

حج سال 1394 به‌واقع "حج تلخ و خونین" برای زائران بیت‌الله الحرام بود، از حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام گرفته تا کشته شدن زائرین در مراسم رمی جمرات که به نقل از"سعید اوحدی" رئیس سازمان حج و زیارت، بیش از 2500 نفر کشته در این حادثه خون‌بار وجود دارد. آنچه در وهله اول به ذهن هر انسانی تداعی می‌شود، بی‌نظمی، بی‌کفایتی و بی‌سامانی مسئولان برگزاری حج است، خاندانی که مدعی خادم‌الحرمین است، به‌جای تمرکز بر مدیریت هرساله حج، به دنبال پرورش و حمایت مالی از جریان‌های تکفیری همچون داعش است و در اوج مراسم حج، به فکر بمباران مردم بی‌دفاع و مظلوم یمن، ظلم به مردم بحرین و کمک تسلیحاتی به جریان معارض در سوریه است.

 

آنچه در ادامه می‌خوانید، روایت "حاج میثم مطیعی" مداح اهل‌بیت، از حوادث قبل و بعد از واقعه خونین خیابان 204 در منا است؛ که به صورت تلفنی، زوایای این فاجعه را از مکه مکرمه، روایت کرده است.

 

بسیاری از حجاج در اثر تشنگی جان دادند/ سعودی‌ها مقابل اجساد می‌خندیدند

 

بر اساس سیاست سعودی‌ها، چادر حجاج ایرانی دوررترین مکان به رمی جمرات است

 

وی در ابتدا به محل قرار گرفتن خیمه حجاج ایرانی در دورترین نقطه سرزمین منا به رمی جمرات اشاره کرده و می‌گوید: وقتی ما از مشعرالحرام به منا رسیدیم، در چادرهای خودمان مستقر شدیم، عرف بر این است زمانی که حاجیان به منا می‌رسند، صبحانه‌ای می‌خورند و بعد از برداشتن سنگ‌ها و اندکی آب برای رمی به سمت جمرات حرکت می‌کنند، 

 

این نکته را مدنظر داشته باشید که دورترین چادرهای زائرین به جمرات، چادرهای ایرانیان است؛ یعنی در ابتدای منا و انتهای مشعر -جایی که مشعر تمام می‌شود و منا شروع می‌شود- از همان ابتدا چادرهای ایرانی‌ها است، یعنی دورترین نقطه ممکن به جمرات نصیب ایرانیان شده است؛ که قطعاً این هم از سیاست سعودی‌هاست که زائران ایرانی هم به‌زحمت بیشتری بیفتند و هم نتوانند با مسلمانان دیگر نقاط جهان ارتباط بگیرند. 

 

از سوی دیگر، همسایه‌های ایرانیان در صحرای منا، آفریقایی‌های غیر عرب‌زبان هستند که ارتباط‌گیری با این‌ها نیز نسبت به عرب‌زبانان، برای مردم ما سخت‌تر است؛ بنابراین این‌یک نکته که چادرهای ما با جمرات فاصله بسیار زیادی دارد و زائری که از عرفات آمده و شب عرفه در صحرای عرفات بوده و به عبادت پرداخته و در روز عرفه هم فعالیت زیادی در داشته است به صورت طبیعی خیلی خسته شده است (ضمن اینکه دعای عرفه امسال خیلی زودتر از موعد تعیین شده تمام شد چراکه گرمای هوا فوق‌العاده زیاد بود و برخی زائران ما در عرفات و هنگام دعای عرفه به دلیل اوج گرما و تعریق زیاد ازحال‌رفته و بی‌هوش شدند) بعد از عرفات هم خودش را به مشعرالحرام رسانده و با پای پیاده تا منا رفته است. بعدازآن هم باید برای رساندن خود از منا به جمرات فاصله طولانی را طی کند، بنابراین حجاج نیازمند نیرو توان زیادی برای رمی جمرات هستند و طبیعی است که نیروی جسمانی زائرین در اینجا تحلیل رفته است.

 

حال و هوای خیابان 204 قبل از وقوع حادثه عجیب و غریب بود

بسیاری از حجاج در اثر تشنگی جان دادند/ سعودی‌ها مقابل اجساد می‌خندیدنداز دیگر سو، میزان جمعیت حجاج نسبت به سال‌های گذشته به‌طور تقریبی نصف بود، بر اساس آمار عربستان امسال دو میلیون حاجی برای حج آمدند. حقیر سال 91 را نیز درک کردم که حج اکبر بود و اگر اشتباه نکنم جمعیت حدود 4 میلیون بود. وقتی عید قربان روز جمعه باشد اصطلاحاً حج اکبر نام دارد و خیلی از سعودی‌ها هم در موسم حج شرکت می‌کنند. غرض من از طرح این نکته این است که قطعاً مدیریت 2 میلیون زائر مشقتی ندارد و جز رژیم آل سعود هیچ‌کس در این اتفاق تلخ مقصر نیست.

 

بنده به همراه دوستان حدود ساعت 7:30 از چادر بیرون آمدیم، از پله‌ها پایین رفتیم ولی پلیس سعودی و نیروهای امنیتی سعودی اجازه ندادند از خیابان‌های دیگر به سمت جمرات حرکت کنیم و با نیروهای پرتعداد خویش ما را به خیابان محل حادثه (خیابان 204) هدایت کردند؛ و به‌هیچ‌وجه اجازه ندادند که ما از سایر خیابان‌های موازی با خیابان 204 به جمرات برویم. شما اگر نقشه منا را نگاه کنید، خیابان‌های موازی به سمت جمرات وجود دارد ولی مابقی خیابان‌ها بسته بود؛ نه‌تنها اجازه ندادند وارد خیابان‌های دیگر شویم حتی شما نمی‌توانستید از داخل خیابان 204 به داخل کوچه‌ها یا معبرهای متصل به خیابان‌های موازی دیگر بروید تا وارد خیابان‌های دیگر شوید.

این خیابان از همان ابتدا وضع غیرعادی داشت. ازدحام زیاد زوار ایرانی، آفریقایی، هندی و پاکستانی و... مشهود بود، ازیک‌طرف راه به خیابان‌های موازی بسته‌شده بود و از سوی دیگر، جمعیت کثیری از حجاج بر اساس راهنمایی مأموران سعودی به سمت این خیابان سرازیر می‌شدند. بنده به همراه چندین نفر از عزیزان ازجمله "حاج‌آقا مرتضی طاهری" مداح اهل‌بیت علیهم‌السلام و چهار نفر دیگر از دوستان بعثه مقام معظم رهبری شروع به پیمودن راه کردیم. ازدحام جمعیت بسیار بالابود و به‌کندی پیش می‌رفت و شاید بهترین تعبیر این باشد که از همان ابتدای خیابان تقریباً به‌صورت مورچه‌ای قدم برمی‌داشتیم.

 

ما مسیر را با این سختی شروع کردیم هنگامی‌که به نیمه‌راه رسیدیم، کم‌کم همه بی‌حال و کلافه شدیم، با اینکه اوایل صبح بود ولی دمای هوا فوق‌العاده بالابود و طبیعتاً آبی که به همراه خود آورده بودیم تمام شد؛ به‌جایی رسیدیم که جمعیت می‌ایستاد و حرکت نمی‌کرد. آن‌قدر حالمان بد شد که یکی از دوستان پیشنهاد داد به سمت چپ برویم. به‌سختی جمعیت را شکافته و با اینکه تمام راه‌های خروجی سمت چپ را بسته بودند ما یک روزنه خروجی پیدا کردیم و خلاص شدیم، وارد خیابان موازی خیابان 204 شدیم. به حدی این خیابان خلوت بود که بدون هیچ مزاحمت و ازدحامی توقف کردیم و حتی یکی از دوستان همان جا نذر امام جواد علیه‌السلام کردند و برای بقیه دوستان آبمیوه خریدند، توان ازدست‌رفته را به دست آوردیم و از این خیابان راحت و به‌سرعت و بدون هیچ‌گونه مزاحمتی به سمت جمرات حرکت کردیم، رفتیم و رمی شیطان کرده و برگشتیم.در واقع این وضعیت قبل از حادثه است، جمعیتی متراکم در خیابانی که انتهایش تنگ بود و به‌صورت مداوم جمعیت به آن تزریق می‌شد و مأموران سعودی هیچ تدبیری برای بستن خیابان از ابتدا و یا باز کردن انتهای مسیر نداشتند. تا اینجا شرایطی بود که ما با اینکه اتفاق اصلی را درک نکردیم از وضعیت آنجا دیدیم.

 

پلیس سعودی جمعیت را به سمت مخالف خیابان 204 هل می‌داده است

 

محور بعدی که می‌خواهم در مورد آن صحبت کنم، درواقع برخی نکاتی است که دوستانی که در بطن حادثه بودند، برای ما نقل کردند. یکی از دوستان موضوع بسیار عجیبی را تعریف می‌کرد، ایشان می‌گفت: وقتی انتهای خیابان 204 بودم(جایی که محل اصلی حادثه بوده)، سعودی‌ها ماشینی در خروجی جمرات قرار داده بودند تا حجاج نتوانند به‌راحتی از خیابان به سمت جمرات، خارج شوند؛یعنی بسته بودن غیرطبیعی راه کاملاً برای افرادی که در آن وضعیت گرفتارشده بودند مشهود بود. اینبسیاری از حجاج در اثر تشنگی جان دادند/ سعودی‌ها مقابل اجساد می‌خندیدنددوست ما درباره اقدام پلیس در قبال بی‌حال شدن و روی هم افتادن حجاج می‌گفت: وقتی‌که مردم بی‌حال شدند و آرام‌آرام می‌افتادند، پلیس به صورت دسته‌جمعی جلو می‌آمده و به‌جای اینکه مردم را راهنمایی کند و از این معرکه خلاص کند و مصدومین را از زیر دست‌وپا نجات دهد، فریاد می‌زده است: «وراء»‌،‌ «وراء»‌ یعنی بروید عقب؛ این بدان معنا است که پلیس‌های زیادی آمده‌اند که مردم را به سمت عقب برانند و این خودش ماجرا را تشدید کرده است. از ابتدای خیابان هم جمعیت در حال اضافه شدن است و از این‌طرف پلیس می‌گوید به عقب بروید. پر واضح است که بسیاری از این جمعیت در این حالت پرس شده است، بخشی بر اثر بی‌حالی و گرما روی زمین افتادند و بخشی بر اثر فشار و اقدام نا به‌جای پلیس از بین رفته‌اند. شما یک قیف را تصور کنید، این جمعیت این‌طور کشیده شده پایین و این‌ها همین‌طور روی یکدیگر قرار گرفتند.

 

این مسئله را هم بگویم که همین الآن سعودی‌ها در تلویزیون‌های‌شان ادعا می‌کنند که یک گروهی از روبرو می‌آمدند و به دلیل حرکت در خلاف جهت این اتفاق پیش‌آمده است که این حرف قطعاً نادرست است. این را هم بدانید که این چند روز سعودی‌ها با فرافکنی به‌شدت علیه جمهوری اسلامی ایران در حال تبلیغات هستند و به‌شدت ایران را در رسانه‌های‌شان متهم و تخریب می‌کنند.البته این رویه همیشگی آن‌ها بوده ولی بعد از حادثه منا به‌شدت اوج گرفته است.

 

سعودی‌ها از حجاج بی‌رمق فقط فیلمبرداری کردند و هیچ کمکی نکردند

 

برخی دیگر از دوستانی که در وسط حادثه بودند و همکار ما در بعثه مقام معظم رهبری هستند تعریف می‌کردند که بارها بالگردها از بالای سر حجاج زخمی و بی‌رمق عبور کردند و مردم به یکدیگر امیدواری می‌دادند که بالگردها برای کمک برمی‌گردند اما ساعت‌ها هیچ اقدامی انجام نشده است و از سوی دیگر،دوربین‌های مداربسته مدام در حال ضبط حوادث بودند و حتی بالای چادرهای اطراف خیابان 204، تصویربرداران با اینکه می‌دیدند مردم در حال جان دادن هستند در حال فیلم‌برداری از این حادثه دل‌خراش بودند. این یعنی همه نظاره‌گر بودند و هیچ‌کس نیامده به این وضعیت سامانی بدهد.

 

هیچ‌کس در آن شرایط برای حجاج بی‌حال اقدامی انجام نداده است و یکی از دردناک‌ترین مسائل مربوط به این اتفاق این است که دو طرف این خیابان چادرهای برخی کشورهاست. قطعاً کشورهایی که چادرهایشان نزدیک محل حادثه بوده است، جز معدودی از آن‌ها دیگران به وظیفه انسانی و اسلامی خود عمل نکرده‌اند. اگر درهای چادرهای خود را باز می‌کردند این جمعیت می‌توانست از راه‌ها فرعی خود را به خیابان‌های موازی برساند؛ اما از ترس اینکه این جمعیت به چادرشان هجوم نیاورد درب مجموعه‌های خود را بسته بودند.

 

بسیاری از حجاج از تشنگی و عظش جان دادند/ سعودی‌ها از آب هم مضایقه کردند

این حجاج بی‌رمق، وحشت‌زده، گرمازده و تشنه، تقاضای آب می‌کردند ولی سعودی‌ها از آب هم مضایقه کردند؛ این را بدانید که خیلی از حجاج و عزیزان قربانی، از تشنگی جان خود را از دست دادند. حرارت بسیار بالا، آن‌هم زائری که عرض شد از عرفات و مشعر آمده و انرژی زیادی از او گرفته شده است.

گفتنی‌های مربوط به این حادثه و قساوت سعودی‌ها مثنوی هفتاد من کاغذ است و به نظر حقیر هر چه سریع‌تر باید مستند شود تا برای قضاوت آیندگان در تاریخ بماند. من شخصاً از منابع موثق در بعثه شنیدم که یکی از مجروحین که خود پزشک بوده تعریف کرده که پلیس سعودی هنگامی‌که متوجه شده این مجروح ایرانی است، پایش را با پوتین روی خرخره این عزیز گذاشته است تا این بنده خدا از نفس بیفتد و بمیرد.

 

یک روحانی از کاروان اهل سنت در مجروحین هست که گفته من نیمه‌جان بودم، اما من را گذاشتند داخل این کاورهای نگهداری حمل میت و زیپش را کشیدند، یکی از این‌ها گفت که این زنده است اما دیگری گفته که این شخص ایرانی است رهایش کن تا بمیرد. تا بالاخره خدا کمک کرده و نجات پیدا کرده است.

بسیاری از حجاج در اثر تشنگی جان دادند/ سعودی‌ها مقابل اجساد می‌خندیدند

شک نکنید که بخش زیادی از مجروحین به دلیل تشنگی و به دلیل کم‌توانی از دنیا رفتند و اگر به‌موقع به حجاج امدادرسانی می‌شد، خیلی از این افراد زنده می‌ماندند. به نیروهای ایرانی هم به‌هیچ‌وجه اجازه امدادرسانی داده نمی‌شد که بعداً اشاره خواهم کرد.

 

این حاجیان مظلوم ساعت‌ها در کش‌وقوس و کشتی گرفتن بودند؛ یک کشتی‌گیر وقتی سه دقیقه کشتی می‌گیرد، چه حالی پیدا می‌کند؟ حالا شما فرض کنید مثلاً دو ساعت طرف دارد به‌طور مداوم می‌جنگند، هلش می‌دهند و جمعیت در آن گرما و کم‌رمقی عقب و جلو می‌شود آن‌هم در شرایط نبودن آب. بعد این‌ها روی‌هم افتاده‌اند و اگر کسی در این شرایط بی‌حال بشود و بیفتد کار تمام است. به‌هرحال در تقصیرکاری سعودی‌ها و بی‌کفایتی آن‌ها در اینکه نتوانستند یک خیابان را مدیریت کنند، شکی نیست. حال دلیل اصلی این اقدام ظالمانه از سوی آنان چه بوده من اظهارنظری نمی‌کنم چون شایعات زیادی اینجا مطرح است.

 

بخش بعدی عرایض من، درباره مشاهداتی است که خودم بعد از حادثه داشته‌ام. وقتی ما بعد از رمی جمرات به چادر خودمان برگشتیم قربانی را انجام دادیم و بعد از حلق یا تقصیر از احرام بیرون آمدیم آرام‌آرام خبرهایی آمد که چند نفر در راه کشته شدند و فضا ملتهب شد، بعد از نماز عصر در بعثه مقام معظم رهبری رفته‌رفته ستادهای امداد تشکیل شد و گروه‌گروه از عزیزان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، تجهیز می‌شدند با یک کاور و کلاه به‌عنوان امدادگر اعزام می‌شدند به محل حادثه؛ و ما بعد از حادثه دو مرحله با تعدادی از دوستان بعثه مقام معظم رهبری با لباس امداد به محل حادثه اعزام شدیم.

 

سعودی‌ها اجازه عکس برداری از جنازه‌ها را نمی‌دادند

این نکته را خوب دقت داشته باشید: ما با گروه‌های متعددی رفتیم داخل خیابان 204، صف پلیس سعودی که دست‌ها را به هم حلقه کرده بودند، به‌هیچ‌وجه نمی‌گذاشتند ما داخل بشویم؛ هرکدام از دوستان سایر گروه‌ها ما را می‌دیدند می‌گفتند برگردید به‌هیچ‌وجه اجازه ورود نمی‌دهند. ما تا جایی رفتیم که فقط چهارتا جنازه کنار خیابان بود، سه جنازه مربوط به حجاج ایرانی بود که دوستان از کارت زائر شهید و چهره،‌ عکس گرفتند و برگشتیم. اگر اجازه داشتیم برویم داخل چه‌بسا عده‌ای هنوز زنده بودند؛ و اگر دوستانی که قبل از ما اعزام شدند اجازه ورود می‌داشتند قطعاً از تعداد شهدا کاسته می‌شد.

مرحله بعدی ما دوباره اعزام شدیم به محل حادثه که اینجا خیلی اتفاقات عجیبی افتاد، سعودی‌ها مجدداً اجازه ندادند که برویم. حالا اینجا ساعت 6 بعدازظهر است و حجم بسیار زیادی جنازه روی زمین. سرعت امدادرسانی بسیار کند و فشل؛ ما با یک ترفندی از داخل خیمه مصری‌ها، خودمان را انداختیم وسط جایی که جنازه‌ها روی زمین بود.

صحنه خیلی غمناکی بود، حجم وسعی از جنازه‌ها روی یکدیگر قرارگرفته بود، یک عده از جنازه‌ها حوله‌های احرامشان را رویشان کشیده بودند. دسته بعدی از جنازه‌ها هنوز درهم بودند و از هم جدا نشده بودند، من نمی‌توانم بگویم چقدر جنازه دیدم. به بدترین شکل ممکن اجساد این مهاجران الی الله روی هم انباشته‌شده بود.

 

مأموران سعودی بالای سر جنازه‌ها، شوخی می‌کردند و سیگار می‌کشیدند

اولاً به کسی اجازه نمی‌داند که از هیچ صحنه‌ای عکس بگیرد؛ یعنی اگر شما می‌خواستید عکس بگیرید، دوربین و تلفن همراه را بلافاصله می‌گرفتند که همین اتفاق برای برخی از دوستان افتاد و تلفن همراه‌شان را ضبط کردند.

بسیاری از حجاج در اثر تشنگی جان دادند/ سعودی‌ها مقابل اجساد می‌خندیدندنکته دردناک دیگر که من شاهد بودم این بود که اگر اغراق نکنم به ازای هر جنازه روی زمین شاید سه نیروی سعودی آنجا ایستاده بود. می‌خندیدند، با هم راه می‌رفتند، شوخی می‌کردند و سیگار می‌کشیدند و انگار که این بدن‌های روی زمین افتاده انسان نیستند، دریغ از یک‌لحظه کمک، فقط یک سری کارگرهای با لباس‌های قرمز رنگ مشغول کار بودند. البته کار بسیار کند پیش می‌رفت. ما و دوستان در این شرایط در چادرهای اطراف محل حادثه دنبال مجروحین بودیم؛ یعنی احتمال می‌دادیم که افرادی زنده باشند و درون این چادرها رفته باشند. چون بدن‌هایی که روی زمین بودند همه به شهادت رسیده بودند و دیگرکسی زنده نبود. تخلیه جنازه‌ها با کندی صورت می‌گرفت و تریلرهای انباشته از جنازه صحنه را ترک می‌کردند.

یک نکته وجود دارد که باید عزیزان به آن توجه کنند و آن این است که سعودی‌ها در این سرزمین مقدس که محل نزول وحی و قدمگاه انبیاء و رسول خدا و معصومین علیهم‌السلام است، قدرت مدیریت نظافت شهری را هم ندارند؛ یعنی مشاعر مقدسه عرفات، مشعر و منا، به یک زباله‌دان بزرگ تبدیل می‌َشود. شما اگر این روزها به شهر مکه بیایید، کنار خیابان‌ها پر از زباله است که منشأ بسیاری از بیماری‌هاست. از دولتی که خودش را خادم حرمین شریفین می‌داند اما مدیریت زباله‌های شهری را نمی‌تواند انجام بدهد، شما انتظار دارید جنازه‌ها و اجساد مطهر شهدا را زود جمع‌آوری کنند یا به حال محرومان رسیدگی‌ کنند؟

من عذرخواهی می‌کنم از طرح این نکته که این بدن‌های مطهر با زباله‌ها با هم بودند. این اجساد مطهر در کنار حجم انبوهی از زباله‌های متعفن روی زمین افتاده بودند.

این شهدای مظلوم همه برای خود ستارگانی بودند؛ اما در بین این‌ها تک‌ستارگانی فروزان داشتیم که در این نظام اسلامی بالنده شده بودند و به ثمر نشسته بودند. افراد صدیق و خدومی که ثلمه از دست دادن آنان به این راحتی‌ها پر نخواهد شد؛ و خدمات آنان به اسلام و انقلاب هیچ‌گاه از ذاکره ملت رشید ما پاک نمی‌شود. ملت ایران بعدها این عزیزان را بیشتر خواهد شناخت.

من در انتها فقط به چند نکته اشاره می‌کنم؛

یکی درباره بازار شایعاتی است که در داخل کشور شکل‌گرفته و متأسفانه یکی از دردهایی که من خودم تجربه کردم مربوط به همین شایعات بود، هنگامی‌که وسط جنازه‌ها بودیم من واقعاً حالم بد شده بود، آن‌قدر حادثه فجیع بود که دست‌وپایم سست شد و حیرت کردم. گوشه‌ای نشستم. بعد از مدتی که به حال آمدم گوشی همراهم را نگاه کردم و در کمال ناباوری خبر فوت خودم را دریافت کردم. حجم انبوهی از پیام‌ها و ابراز نگرانی‌ها را مشاهده کردم. عده‌ای با بی‌تقوایی خبر فوت حقیر را در فضای مجازی منتشر کرده بودند و این عمل جز بی‌تقوایی چیز دیگری نیست. مدتی است مد شده به این قبیل کارها بداخلاقی می‌گویند درحالی‌که جز بی‌تقوایی چیز دیگری نیست. من واقعاً همان‌جا تأسف خوردم که چرا عده‌ای نادانسته و یا از روی غرض این‌گونه کارها را مرتکب می‌شوند. لذا خواهش می‌کنم در این مسئله این‌قدر به حاشیه‌ها و شایعات دامن زده نشود. به حال عزیزانی فکر کنیم که پاره تنشان هنوز مفقود است و ممکن است با خبرهای غلط ما آزار ببیند.

 

نکته پایانی این‌که مواظب باشیم گروهی یا جریانی به دنبال تضعیف فریضه حج هستند و هر اتفاقی می‌افتد، این‌ها فقط در راه تضعیف و تعطیل واجبات و فرایض الهی قدم برمی‌دارند که مردم متدین و فهمیده و انقلابی ایران باید با آن‌ها مقابله کنند و در این زمینه هوشیار باشند.

ردیف عنوان فایل حجم پخش آنلاین دانلود متن
۱
0 B
دانلود

  دیدگاه‌ها

 • لبیک یازهرا دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  حاج میثم خداروشکرکه شماهستی

 • بدون نام دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  دم شما گرم
  حاج میثم سلامت باشی

 • محمد دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  لعنت برآل سعود

 • محمد دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  لعنت خدا بر آل سعود

 • دل نگران دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  آقا میثم در پناه خدا باشی انشالا.باور کن هرروز برات صدقه میذارم که سالم برگردی پیش خانوادت...مراقب خودتون باشین:(

 • بدون نام دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  مولودی امام موسی کاظم رو بذارید

 • گمنام دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  باسلام .حدابه حانواده قربانیان روزعیدقربان صبربده.وتاوقتی آل سعودهست مااین. واقعه تلخ رافرااموش نخواهیم کرد.ان شاءالله روزی باشعارمرگ برآل سقوط .راسردهیم.....،.؛

 • ابن الزهرا دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  باعرض سلام و خسته نباشید.
  پدر یکی از دوستان بنده جز مفقودین حادثه است،از تمامی شما عزیزان تمنا میشود،خواهشا بسیار دعا بفرمایید . . .
  خیلی سخته

 • ناشناس دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  واقعا فاجعه اسف باری است،دلم برای حاج میثم لک زده خدایا به سلامت برسون

 • بدون نام دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  حاج میثم عاشــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقتم

 • بدون نام دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  حاج میثم عاشــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــقتم

 • قاسم سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خداروشکر حاج میثم سالم و سلامت هستن

 • منتظر سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام علیکم
  دوست عزیزی که فرمودید که مسلمین یکسال حج نروند، بنده متوجه دغدغه شما شدم اما این را توجه داشته باشید که اگر مسلمین به حج نروند چه بسا از نظر بنده حقیر دولت سعودی برای تأمین مخارج جنگ علیه مسلمانان و شیعیان بیایند و با به تاراج بردن پرده ی بیت الحرام و خیلی اعمال زشت و کثیف دیگر که با یک احتمال می توان از این سعودی های بی وجدان انتظار داشت ، صورت بگیرد ؛ لذا در مسأله ظلم آنها باید شریک های پشت پرده را بیشتر از پول حجاج در نظر داشت دولت های صهیونیست ، آمریکا و... که حاضرند برای از ریشه کندن جهان اسلام و بدون در قدرت کدخدایی خود هر کاری را بکنند .
  در همین سایت نمونه دیگر خرج پول حج را در راه خیر و کمک رسانی به فقرا دیدم . حجت الاسلام حسینی قمی اشاره ای در این زمینه آوردند :
  ایشان تقاضا داشتند که ؛ عزیزان عنایت داشته باشند این حوادث خدای نکرده بهانه ای نباشد بگویند حج چرا ؟ و چرا حج مشرف می شویم ؟ این پول ها را صرف فقرا بکنیم من سوال دارم از همه ی بینندگان منصفانه جواب بدهند چند هزار نفر حج مشرف شدند ؟ شصت هزار نفر. چند بار در عمر حج بر انسان واجب می شود ؟ یک بار یک . کسی که هشتاد سال ، نود سال عمر می کند یک بار در عمرش """باید""" حج خانه ی خدا مشرف شود لله علی الناس واقعا این یک بار حج در عمرش او را از کارهای خیر دیگرش باز می دارد؟ شصت هزار نفر رفتند حج ما هفتاد میلیون هستیم بقیه دنبال کار خیر باشند؟ تا این حوادث پیش می آید می گویند پول را صرف کار خیر بکنیم شصت هزار نفر رفتند الباقی از هفتاد میلیون آن ها جهیزیه بدهند یک بار در عمر می خواهد .حج قوه ی محرکه است کسی که می رود آن جا ایمانش تقویت می شود بسیاری بودند در این سفرها متحول شدند .
  ایشان می فرمایند : من سال ها روحانی کاروان حج بودم با اطلاع عرض می کنم بسیاری از مردم نقطه ی تحول زندگی شان سفر حج بوده همین کسی که برمی گردد کار خیر انجام می دهد انگیزه اش انجام می شود یک وقت تحت تاثیر احساسات فکر نکنیم تصمیم نگیریم بُنِیَ الاِسلَامُ عَلَی الخَمس (کافی، ج 2، ص 18) بنای اسلام در پنج چیز است یکی از پایه های اسلام حج است اگر ما بگوییم نماز نخوانیم ولی به فقیر صدقه بدهیم آیا می شود ؟؟؟؟

 • منتظر دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خائنٌ للحرمينِ خادمٌ للظَّلمه
  هادمٌ للقيمِ العُليا و بانٍ صَنمه
  قاتلُ الطِّفلِ الذي ما زال يَبنِي حُلُمَه
  واقعاً که فاجعه دردناکی است ، این مصرع آخر این شعر چقدر مناسب با عکس جانسوز آن طفلی است که در فاجعه منا کفن شده بر دستان مادرش است . خداوند به امام زمان و همه ی مسلمین صبر عنایت کند

 • علی دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  یکی از دغدغه های من بعد این فجعه سلامتی حاج میثم بود خدا رو شکر که در سلامت کامل هستند ان شاءالله خدا حاج میثم رو برای جامعه شیعه حفظ کنه.

 • زهرا دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  ممنون،گزارش واقعا ملموس و قابل درک بود. ما که خواننده و شنونده ی روایت تلخ منا هستیم واقعا برایمان دردناک است، خدا به شاهدان حادثه و بازماندگان شهدای این واقعه صبر بدهد.

 • .... دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  الهی بمیرم.
  پنج شنبه دعای کمیل این حجاج باقی مانده از فاجعه واقعا جان سوزخواهد بود...

 • بدون نام دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خدا عاقبت شما و همه جوانان ولايي را به خير كند

 • بدون نام دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  لعنت بر آل سعود . خدا رو شکر که اقای دکتر در سلامت هستند بقدری نگران ایشان بودم که دائم صدقه برایشان کنار گذاشتم امیدوارم باقی حجاج و ایشان در سلامت و ایمنی کامل در پناه حق به میهن باز گردند و خدا به خانواده شهدای این حادثه صبر جمیل عنایت کند . تروخدا اگر به حاجی دسترسی دارید بهشون بگید اینجا خیلی ها منتظر برگشت شما هستند اول به خدا می سپریمت بعد خودتون مراقب باشید

 • بدون نام دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام حج از واجبات است و هیچ شکی در آن نیست اما مگر امام حسین حج را ترک نکرد برای اثبات ظلم و ستم خاندان بنی امیه من برام این سوال پیش اومده پولی که الان به آل سعود بایت حج داده شده بی شک بخشی اش هزینه چنگ او علیه یمن شده اگر مسلمین یک سال فقط یکسال نه همیشه حج نروند فقط برای اثبات بی لیاقتی و ستمگری به اصطلاح خادمان حرمین شریفین اشکال داره ؟ به خدا فکر نکنید من قصدم توهین به واجباته ما مسلمان و شیعه و پیرو ولایت فقیه هستیم خوب این سوال برای من پیش اومده اگر کسی میتونه من رو راهنمایی کنه ممنون میشم . لعنت بر خاندان سعود

 • فاطمه دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خدا شما را در رکاب امام زمان قرار دهد

 • ناشناس دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  وایی خدای من چقدر وحشتناک
  واقعا این آل سعود از نسل همون پست فطرتهایی هستن که راه رو بر حضرت برخاستند.
  کاش جمهوری اسلامی، به هر طریقی درس خوبی در جواب این اهانت آل سعود به عربستانی ها بده
  خداروشکر که حاج میثم سالم هستن
  دوستان، یکی از آشنایانم هم در حادثه منا گم شده، لطفا برای سلامتی و یافتنشون دعا کنید.

  ممنونم

 • مهدی زیرکی سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خدا رو صدهزار مرتبه شکر که حاجی رو واسه ما نگه داشته. خدا لعنت کنه خائن للحرمین خادم للظلمه را.

 • غریب بی قرینه سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  زشته خجالت بکشیدیه عده مسلمان ازبین رفتندفقط این حاج میثم رادیدی دعاکنیدبرای ارامش خانواده های داغدار.بسیارغم انگیزاست این حادثه مرابه یادصحرای کربلا انداخت.خداتمام دشمنان رانابودکندمهدی جان بیا چشمها نه دل ها درانتطارتوهستندتابیایی پرچم عدل رادرجهان بالابری

 • بدون نام سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام من نگفتم پول حج را صرف فقرا کرد و به حج نرفت هر چیزی جای خودش رو داره فریضه واجب حج جای خودش و کمک به فقرا جای خود . من میگم چرا آل سعود باید به خودش اجازه بده به اسلام و به حرم امن الهی و مقدسات اهانت بکنه ( همونطور که در فیلم کوتاهی از تلویزیون دیده شد شاهزاده سعودی با ماشین بره جلوی ستون رمی بایسته و از داخل ماشین به حالت مسخره سنگ پرت کنه ) و به حجاج به خصوص حجاج ایرانی ظلم و بی احترامی بکنه اونوقت هیچ جور نشه جلوی قلدری و ظلم اون رو گرفت پول فدای راه خدا خودش داده و باید در راه خودش خرج بشه من منظورم این بود که بلکه با این کار یعنی ترک یکساله حج که اون هم البته باید به صلاحدید رهبرمون و علما باشه اونها رو نسبت به اعمال قبیحانه شان تنبیه کرد بالاخره مسلمانان هم باید چاره ای بیندیشند تا هر ساله این نا اهلان با حجاج اینگونه برخورد نکنند . سوء تعبیر نشه

 • سکینه سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  از همین جا دعا می کنم که خداوند ریشه ی کفر را نابود کنه اول از همه آل سعود . آمین

 • mahsa سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  یا امام زمان عج خواهشا جواب این مظلومیت رو در برابر این آل یهود پست فطرت به روز ظهورت حواله نکن، خودت بزودی جوابشونو بده

 • حسینی سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام علیکم در پاسخ به بزرگواری که گفته بودند امام حسین حج را نیمه کاره رها کرد باید گفت این مطلب به اشتباه همه جا عنوان شده امام حسین در یوم الترویه یعنی یک روز قبل از عرفه ازمکه خارج شده اند و ایشان عمره به جا آوردند و بنابر این ایشان حج تمتع را نیمه رها نکردند و اعمال حج از شب نهم ذی الحجه یعنی شب عرفه بااحرام در مکه و وقوف در عرفات آغاز می شود

 • طاهره سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  با سلام، ما همه واقعا داغدار هستیم و از سویی خدا را شاکریم که ایشان را برای ما حفظ کردند، پیشنهادی دارم با توجه به اینکه بعد از حج ایام محرم و صفر در پیش است و مراسم بزرگداشت قربانیان نیز خواهد بود شاعران عزیز برای این فاجعه اشعار حماسی و عربی بسرایند و بعد از اینکه به سلامت ان شالله این مداح عزیز و همراهانشان برگشتند،برایمان بخوانند تا اندکی عقده دل بگشاییم و با اندوه بسیارمان از محضر خدای تعالی صبر نه! بلکه ظهور قریب الوقوع مولای غریبمان را تمنا کنیم.. خدایا به حق خون این قربانیان مظلوم ، منتقم خون شهید تشنه لب کربلا را به داد ما برسان. اللهم عجل لولیک الفرج

 • همتی سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  من نمیدونم چرا مردم عبرت نمیگیرند!!!!!

 • بدون نام سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خدا لعنت کنه این آل سقوط حروم زاده و پادشاهشو

 • کامران سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  لعنت خداوند بر آل سعود و وهابیت نجس

 • بدون نام سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام خدا رو شکر
  که
  شما زنده هستید

 • بدون نام سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  واقعاخداروشکرحاجی سالمن...خیلی نگرانشون بودیم

 • مهدی سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام برادر مطیعی
  شکر خدا که سلامت هستید
  ما می دانیم که حتما ره آورد شما از این سفر و مشاهداتی که داشتید، حتما در نوحه و مداحی شما، در شعر و لحن شما تاثیر عمیقی خواهد گذاشت.
  مثل همیشه و همیشه در آینده، بلبل خوش نغمه ی سرایش آل عبا باشید. نفرت تان را به دشمنان خدا و اهل بیت اعلام کنید.
  امیدوارم همواره در مسیر حق و بر مدار سلامت و تکامل و معرفت باشید.
  خدای علی حافظتان
  خدای حسین یاورتان
  و خدای مهدی صاحب الزمان، روشنایی بخش افق دیدگان تان باشد

 • جواد صالحی سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  باید در مورد حج رهبری نظر بدهند اینکه هر کسی از روی احساسات از ولی جلو بزنه درست نیست اگر ایشان بفرمایند که رفتن حج متوقف شود باید همه در این مسیر قدم بردارند اگر بفرمایند باید حج مثل گذشته انجام شود همه بایستی گوش بفرمان باشند اینکه یک گروه موافق و مخالف درست شود صحیح نیست باید به کلام ولی توجه شود

 • حقگو سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  بِسْم الله
  شكر لله خداوند حاج ميثم رو از ما دريغ نكرد...
  مصاحبه اى سراسر غم و اندوه و...

 • تبسم سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  همین چندوقت پیش بود که حاج میثم درماه شعبان برای جنایات این آل سعود پلید خوندن که:"بجای ایمان محو سقایت الحاجند"..... حالا میبینیم که این پست فطرتها حتی از آب دادن به حجاج هم دریغ کردند...چه حرفی میتونه این حد از جنایت رو توصیف کنه؟به امید نابودی تمام دشمنان ایران اسلامی انشاءالله...

 • بدون نام سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خدا رو شکر شما سالمید حاج میثم

 • زهرا سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام
  با پاسخی که با نام منتظر دادند تا حدی قانع شدم چون این موضوع سؤال منم بود.میخواستم بدونم آیا این نظر را در مورد حج عمره هم دارند یا فقط حج تمتع چون بر مستطیع واجب است؟

 • یه بنده خدا سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  ربنا اجعل هذا البلد آمنا : باید گفت که این وهابی های یهودی اینا عقیده شون وایمانشون اینه که خلآف قران عمل کنند اینا دارن با کشتن دارن تبلیغ میکنن که این دین ماست خلاف اسلام است وخیلی هم افتخار میکنن که میکشن. در آخر می گویم صبر شیعه خیلی زیاد است ماکه 1400 سال از زمان پیامبر واهل بیت دارن ظلم میکنن وهرکسی هم که دشمنی کرده نابود شده وبه درک واصل شده به امید ظهور امام زمان ونابودی ظالمان والسلام.

 • ناشناس سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام اون بنده خدا هم که گفته اگر رهبر و علما صلاح بدانند ... چرا پیامش رو کامل نمی خونید و عجولانه جواب می دید .. خدا میزبان اصلی حج آقا و مولامون امام زمان را هر چه سریعتر برسونه تا خانه اش را از وجود این نامردان پاک کند

 • عباس جلال الجلیزی چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  الحمدالله علي سلامتك حبيبي ميثم الله يحفظك

 • بدون نام سه‌شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  آخه یکی نیست به این شاهزاده حرامزاده بگه تو چرا رفتی رمی جمرات شما ها که شیطانو درس میدید می موندید خونتون همونجا به باباتون سنگ می زدید

 • بدون نام چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  دوستان بروند حج پولشان بمب بشه بریزه روی سر مردم مظلوم یمن و عراق و سوریه

 • خادم شهدا چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  ای محرم بزم یهود
  لعنت خدا بر تو آل سعود

 • فاطمه از بافت کرمان چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  ان شاالله خداوند ال سعود به بدترین عذاب دچار فرماید

 • محمد مهدی چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  حاج میثم جانم فدایت

 • احمدفولادی از شیراز چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام خداوند را شاکزیم که دوست ویاور اهل البیت ع ورهبری به سلامت هستند بسیار نگران بودم حاج میثم عزیز وخداوند را شاکریم بازهم صدای معنوی شما را می شنویم وهمه ما را حسینی میکنید التماس دعا

 • فدایی امام سید علی خامنه ای چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  انشالله ما با عملمون شرایط رو برای ظهور امام مهدی(عج)فراهم کنیم تا با ذکر لبیک یا حسین همگی به سمت کعبه دوست به امامت ابا صالح المهدی بدون حضور ظالمان رهسپار شویم.خداوند شهدای این حادثه را قرین رحمت خویش سازد و به خانواده هایشان صبر عطا کند.حاج میثم حجکم مقبول سعیکم مشکور-انشاالله به همیشه سلامت باشید.

 • زینب چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  عالی توضیح دادن...
  خیلی دردناکه...اگه تو فضای اونجا باشی که دیگه...

 • دوستدارحاج میثم چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام علیکم
  نمیدانید حاج میثم مطیعی کی بر میگردند
  نگرانشیم
  لطفآجواب بدین
  باتشکر

 • حسین چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  الحمدالله که سالم هستی

 • علی هادی جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  با عرض سلام.پدر بنده جزء شهدای منا هستند.ایشون با مادرم به مکه مشرف شده بودند و مادر من امروز ساعت 7عصر حرکت میکنند به سمت تهران ولی دست خالی.دعا کنید خدا به ما و بخصوص مادرم صبر بده.

 • مجید عباسی جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام.سالم و سلامت باشی

 • مهران جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام خدارو شکر که شما سالمید از یکی از دوستان شنیدم که شما درفاجعه منا شهید شدید از همان لحظه که ان شایعه را شنیدم خیلی ناراحت شدم نمیتونستم خودم رو کنترل کنم و سریع امدم تو سایت شما ببینم که این شایع حقیقت دارد یا نه
  خدا رو شکر سالمید ودیدم درباره فاجعه منا سخن گفتید

 • محمد حسین شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  انشاالله سقوط ال سعود را به زودی شاهد باشیم.

 • محمدجواد شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام حاج میثم بسیارخوشحالم که سالمی .من از اربعین باتواحساس بسیار نزدیکی دارم یادش بخیر عزاداری مسجد حنانه

 • مهدی شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خدا را شکر میکنم که برادر حاج میثم زنده است وباردیگر صدای مداحی ایشان را می شنویم

 • محمد مهدی پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  ان شاءالله به زودی شاهد یک اثر فاخر عربی و فارسی علیه آل سعود با اشعار آقایان محمدمهدی سیار و احمد حسن الحجیری و با اجرای دکتر حاج میثم مطیعی باشیم.

 • n.golzar شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خدا دشمنای اسلام رو لعنت کنه ان شاالله.وظهور آقا امام زمان رو برسونه.
  الحمدلله هم که حاج آقاسلامت هستن ان شاالله سال های سال
  زنده باشن وسایه شون بالاسر خانواده محترم شون
  مستدام باشه.
  یاعلی اجرکم عندالله

 • مجمد علی تقی زاده شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام - دو نکته
  نکته اول - باید حکومت جائر آل یهود عربی را به دادگاه های بین المللی جهان منجمله لاهه بکشیم
  نکته دوم - شاید این عزیزانی که مظلومانه کشته شدند - مصداق کشته شدن نفس زکیه از حوادث آخرالزمان باشه

 • محسن از جوینان یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام امروز تو تشیع جنازه ی شهدای حجاج وقتی اشکها و التماسهای یه سری از بچه های کوجک این شهدا رومیدیدم یه جوری بغض گلومو گرفته بود و سینم داشت از خشم و نفرتی که به ال سعود ادم کش خائن داشت منفجر میشد.خدایا اخه چرا از یه طرف زن و بچه ها و مردم یمن رو به خاک خون میکشه و از طرف دیگه هم باعث و مسبب اصلی قتل عام حجاج بیت الله الحرام اونم کجا..تو حریم امن الهی میشه..خدا ریشه ی این قوم مشرک رو بکنه.انشاالله

 • امین پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام علیکم با عرض تسلیت به ملت عزیز
  حاج میثم کاکو احتیاط کن این بار اتفاقی برات نیفتاد دفعه دیگه ...
  بیشتر از این خودتو به خطر ننداز ما مداح اینجوری کم داریم
  وفقکم الله

 • انقلاب اسلامی پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام آقای مدیر حاج میثم کی بر میگرده؟ و مراسم داره

  پاسخ مدیر سایت: به احتمال فراوان اولین جلسه ایشان شب اول محرم الحرام در دانشگاه امام صادق علیه السلام خواهد بود
 • مجید پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  انشاءالله بعد از اسرائیل نوبت آل سعود می شود که نابود شود.

 • رضایی جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  خدا را شکر که شما سالم هستید
  و ممنون از اینکه مظلوم بودن اسلام را حتی بین کشور های اسلامی به این زیبایی به تصویر کشیدید
  قبلا آرزوی شهادت میکردم از وقتی دیدم اسلام انقدر مظلوم است آرزو می کنم خداوند به من عمر سعادت و قوت بدهد برای یاری اسلام

 • salman ghasemi جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  جالبه که اقای مطیعی خودشون چند بار میرن مکه دست محرم آل یهود و قطعا نیاز به گام عملی در مبارزه با این منحوسین حس نمیکنن؟؟فکر کنم با یه بار رفتن هم واجب خدا انجام بشه؟؟

 • محمدمهدی خنجرپوریان جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  یا امام زمان دیگه ظهور کن
  آماده ایم

 • منتظر پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  در جواب آن دوستی هم که فرمودند من نگفتم که پول خرج فقرا کنیم لطفاً پیام ها را کامل بخوانید بنده عرض کردم در جای دیگر شما به فایل مرگ بر آل سعود سر بزنید نظر " یک ایرانی با غیرت را بخونید " کلی عرض کرده بودم

 • منتظر پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام علیکم
  راجع به بحث اینکه به حج نرویم و خلاصه توضیحات و دلایلی که دوستان آوردند ، به طور جامع از جانب شخص خود بگویم که بنده به شخصه پیرو و مطیع امر ولی هستم . امام موسی کاظم ( علیه السلام ) می فرمایند : همانا فقهای مومن دژهای اسلام هستند مانند دژ شهر مدینه برای آن شهر» اصول کافی ، ج1 ، ص 30 ، باب " فقد العلماء " »
  در این مسئله هم ما باید به فقها رجوع کنبم نه از غیر متخصصین نظر بخواهیم .
  اما یکسری توضیحات در این باب به شما عرض کنم
  دین مبین اسلام سه بخش است :
  1 – اعتقادات : خلاصه شده در اصول دین است . خداوند تنها قانونگذار و تعیین کننده آن است .
  شامل : ( توحید ، عدل ، نبوت ، امامت ، معاد )
  2- اخلاقیات
  مشترک بین همه ادیان و معروف به حسن قبح عقلی می باشد .
  3 – احکام عملی
  شامل : فروع دین ، پوسته دین


  عزیزان بین احکام عملی اهم و مهم مطرح است . مثلاً نماز جز احکام عملی است که به دو دسته واجب و مستحب تقسیم می شود .
  واجب را شما می توانید ترک کنید ؟
  مسلماً خیر ، ولی نماز های مستحبی را بله .
  اینجا گفته شده که امام حسین حج را نیمه رها کردند .
  مساله این است که اینجا مهم و اهم قضیه حفظ اسلام است ، و به گفته دوست گرامی امام عرفه را درک کردند و در روایت هست که از زمانی که حاجی محرم می شود حجش تمام است و همه ی حج در عرفه است چون آن روز ، روز شروع مجدد است . امام حسین در جواب مروان برای پیشنهاد بیعت با یزید فرمود :
  «إنا لله و إنا إلیه راجعون و علی الاسلام السلام إذ قد بُلِیَتِ الامهُ براعٍ مثل یزید » یعنی اگر کسی مثل یزید بخواهد به خلافت برسد ، فاتحه اسلام را باید خواند .
  پس اینجا :
  1- حفظ اسلام مهمتر است . در حقیقت ثبات اعتقادات مهم تر است چون تا عقیده نباشد عمل نیست .
  2- امام با توجه به شرایط زمان و حرمت خانه ی خدا ، بقیه اعمال را رها کردند چون آن ظالمین ( لعنه الله علیکما ) قصد جان امام را در لباس احرام کرده بودند ، در ماه حرام و در جایی که ریختن خون را خداوند در آن حرام کرده است . کعبه حریم امن الهی است .
  در عربستان وضع خفقان برای شیعه خصوصاً به حد اعلی است ، بنده خود یکبار به عمره مشرف شدم شما اگر در مدینه نام امیر المومنین ( علیه السلام ) را علناً ببری کتک خوردی رسم این نامردان همینه ، دستای سنگینی هم دارند گریه کنی برای غربت بقیع می زنند و.... اما در گرد کعبه با صدای بلند بگو اشهد أن علیا ولی الله آزادی ، این را عرض کردم تا شما را ارجاع دهم به ابتدای توضیحات گزارش حاج آقا ، استاد عزیز آقای مطیعی ، ایشان اشاره کردند چادرهای ایرانیان از همه آخرتر راهی هم برای ارتباط گیری با سایر کشورها نگذاشتند ، این یعنی ترس آل سعود از شیعه که در برابر سایر فرق اقلیت است اما شما کیفیت کار را در نظر داشته باشید .
  ما به برکت پیروزی نظام جمهوری اسلامی بار دیگر انقلاب حسینی را احیا کردیم .
  یعنی خون جوانان ما چون اباعبدالله جدا از فی سبیل الله بودن ارزش بالاتر دارد و آن این است که با قیام حسینی امام خمینی و از همه چیز گذشتن جوانان مسلمان وشیعه میهن عزیزمان ، بار دیگر که کفر داشت همه جا را می گرفت با امر به معروف و نهی از منکر حسینی دین اسلام حفظ شد که یه قول حاج آقا مجتبی تهرانی ( رحمت الله ) اینکار با هیچ حسنه ای حتی جهاد فی سبیل الله قابل مقایسه نیست .
  در آخر حج هم یکی از آن پل هاست که اسلام راستین صادر شود ....سخن بسیار است و مجال کم
  سخن کوتاه : مطیع امر رهبریم تا پای جان
  یا علی مدد

  پاسخ مدیر سایت: کاربر گرامی توجه داشته باشید که امام حسین علیه السلام دعای عرفه را در روز عرفه سال 58 قمری در صحرای عرفات انشاء فرموده و آن سال به کربلا نرفته اند. و حرکت آن حضرت در سال 60 و آنهم یک روز قبل از عرفه، یعنی در روز ترویه از مکه به سمت کوفه بوده است. ضمنا براساس پژوهشهای تاریخی آن حضرت اساسا از ابتدا نیت عمره مفرده کرده بودند نه عمره تمتع.
  بنابراین به این نحو نبوده که آن امام همام حج تمتع رانیمه کاره رها نمایند.
 • مهدی یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  آل سعوددرگیرجنگ قدرت است وطولی نخواهد کشیدکه شاهدفرپاشی این آل خونخوارخواهیم بود

 • نفرت از دشمنان اسلام یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  مرگ بر آل سعود مرگ بر آل سعود و حامیان آنها مرگ بر دشمنان اسلام لعنت خدا بر شما آل سعود چجوری میخواهید جواب این همه خون های مظلوم ریخته شده را بدهید خدا ذلیلتان کند که این همه جنایت و وحشبی گری میکنید لحظه لحظه روز و شب نفرین ما بر شما باد

 • بدون نام دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  نابودی آل سعود نزدیک است انشاءالله.

 • منتظر چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  آقای محمد علی تقی زاده بنده چند سوال درباره نکته دوم شما دارم :
  1 – من شنیده ام که 15 شب پیش از قیام امام زمان ( عج الله ) قتل نفس زکیه رخ می دهد ، با این حساب اگر اینان مصداق باشند ، انشاله فردا 16/7/1394 روز ظهور است ؟؟؟!!!!
  2 – آیا فقط در کل تاریخ پس از غیبت امام عصر ( عج الله ) این اولین کشتار انسان های پاک و بی گناه بوده است ؟
  -جنگ های جهانی
  -جنگ عراق علیه ایران
  - جنگ آل سعود علیه یمن و سوریه
  آقای محترم اینها همش چند تا مثال بود خوب تو این مثال ها خیلی ها بی گناه کشته شدند از بچه تا بزرگ بر سر قدرت طلبی دولت های استکبار ، محدودتر شهدای هشت سال دفاع مقدس خودمان مصداق این قتل نبودند ؟
  3 –چه شد این مصداق به ذهنتان خطور کرد ؟

 • رضا نایینیان پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  باسلام واحترام
  خدارا شاکر و سپاسگذارم که سلامتید و صمیمانه از باگزاری مطالب ارزشمند شما درراستای اطلاع رسانی ممنونم.

 • محسن گلستان پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  حاج اقا میثم بنده حقیر یکی از مریدان حضرتعالی هسم.و از بزرگترین آرزوهای زندگیم اینه که یه شب تو بیت در جوار حضرت اقا امام خامنه ای گوش دل به مرثیه خوانی شما دهم.به امید ان شب یا حق.الهم صل علی محمد وال محمد.

 • مجتبي پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  اجرتون با خدا

  انشالله هميشه هميشه سلامت باشين

 • بدون نام پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  سلام آقای مطیعی خیلی مخلصیم برادر خدا رو شکر سلامتی انشاالله همیشه سالم باشی برادر
  سانی احسان از بشاکرد استان هرمزگان

 • سمیه پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  چه خوب که دوباره امسال هم مشرف شدید. نایب الزیاره باشید. نوای زیبایی شما در کمیل 91 هنوز گوش نواز است... توفیقتان روزافزون. ان شاالله ظهور نزدیکه

 • حسین جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  لطفا درباره این فاجعه یک مداحی بگذارید

 • سعید چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  حاج میثم اجرت با حضرت علی اصغر (ع)

 • لثارات الحسین چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  باسلام
  یامن سجدتم للیهود الموت یاال سعود
  یازهرا...

 • علی دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ir Permalink

  اگر قرار بر نرفتن حج واجب به خاطر مسايلی باشد اولین نفری که تاکید بر نرفتن نماید رهبریست و لزومی ندارد ما زودتر از رهبری اظهار نظر نماییم

 • sara یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ir Permalink

  این واقعه از پیش برنامه ریزی شده بود. عربستان تنها مجری آن بود

 • ali دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ir Permalink

  بنظرم فرق آقای مطیعی با بقیه مداحان دارا بودن مدرک عالی دانشگاهی می باشد که همین موضوع از انجام خودشیفتگی ها و مجلس گرم کردن ها و غلو کردن در بیان مطالب و مداحی و سخنرانی جلوگیری می کند.
  امیدوارم که موفق باشند.

 • سرباز ولایت پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ir Permalink

  سلام از نوحه هایی که در مورد شهدای غواص خوانده اید تشکر فراوان دارم،برادر مخلص و بسیجی آقای مطیعی

 • حمزه چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ir Permalink

  حاجی دمت گرم سالم باشی

 • بدون نام پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ir Permalink

  واقعا عاشقتونم دکتر مطیعی . شما بهترین مداح ایران هستید .

 • علیرضا پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ ir Permalink

  خدا برامون نگهت داره حاج میثم
  برای شنیدن نوای گرمتان روز شماری میکنم

 • بدون نام جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ir Permalink

  درود بر دکتر حاجمیثم مطیعی مرد انقلابی انشاالله همیشه ایام سلامت باشی ...لعنت خدا بر رژیم جنایتکار آل سعود ..بزودی خون به نا حق ریخته شهدای منا دامن این رژیم ملعون را خواهد گرفت ...

  لبیک یا رسول الله

 • محمد حاجیوند الیاسی جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ir Permalink

  درود بر جناب دکتر حاج میثم مطیعی پدر و مادر پیر و ناتوان شهید احمد حاجیوند الیاسی همیشه دعا گوی شما هستن ..
  لعنت بر آل سعود جنایتکار انشالله خون بناحق ریخته مردم یمن و قربانیان منا به زودی دامان این رژیم ملعون را خواهد گرفت

  لبیک یا رسول الله .ص.

 • بدون نام شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ ir Permalink

  مرگ بر آل سقوط

 • بدون نام یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ir Permalink

  دکتر میثم راهت ادامه دارد!

 • پایگاه حمزه سلطانیه یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ir Permalink

  خیلی هم عالی ایشالله در سایه مقام معظم رهبری لعنت بر ال سعود ملعون که بیش از هزارن از حاجیان مارا به ملکوت عالا و منطقه خاور میانه را با پوا های نفتی الوده کرده است درود برسردار عاشقی حاج قاسم سلیمانی

 • محمد خواجه چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ir Permalink

  لعنت خدا بر آل سعود

 • محمدامین معینی یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ ir Permalink

  سلام حاج میثم عزیز همین که شماهستی همین کافیه شما خارچشم پوچ اندیشان وعربستانی ها وآمریکایی ها و اسرائیلی ها هستی خدا به شماخیر دهد وانشاللاه بتوایم به قول خودتان حج راازبافرالیهود یعنی دست یهودیان ووهابی ها خارج کنیم.خداوند به شماوحنجره تان خیردهد من حقیر راهم درمراسمات تود ازدعای خیرتان محروم نفرمائید.یاعلی باسیدعلی.خدانگهدار

 • منتظر مهدی ع شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ir Permalink

  حاج میثم خداروشکر که شما سالم هستید لعنت بر ال سعود

 • بدون نام شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ir Permalink

  حاج میثم خدا شمارو واسه ما نگه داره الهی آمین

 • هانیه سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ ir Permalink

  خدا خیرت بده بهت افتخار میکنم من ب حسینم رسوندی با صدات

 • سرباز سید علی دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ir Permalink

  خدارو شکر که سالم هستید آقای مطیعی سایتون مستدام باشه

 • محمد جواد حمیدی چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ir Permalink

  چاکرتم حاج میثم
  مرگ بر آل سعود کفار

نشانی صفحات رسمی حاج میثم مطیعی در اینستاگرام، تلگرام، پیام رسان بله، سروش، ایتا، آی گپ، گپ و آپارات: MeysamMotiee@